Heb of ken jij verhalen over sterke, inspirerende vrouwen uit het verleden van Borne, Hertme en Zenderen? Vrouwen die, vaak op de achtergrond, op hun manier, in hun tijd van leven, een bijdrage hebben geleverd aan onze gemeenschap en haar ontwikkeling? Wij willen deze verhalen graag horen!
Op Internationale Vrouwendag, 8 maart aanstaande, opent Kulturhus Borne een bijzondere expositie getiteld “Markante Vrouwen uit ons Lokale Verleden”. In samenwerking met Annette Evertzen en Annemarie Haak eren we 14 opmerkelijke vrouwen uit de geschiedenis van Borne. Maar we zijn ervan overtuigd dat er nog veel meer verborgen verhalen zijn die het verdienen om verteld te worden!
Daarom doen wij een oproep aan de inwoners van Borne, Hertme en Zenderen: help ons bij het achterhalen van de verborgen verhalen over markante vrouwen uit het verleden. Of het nu gaat om een dappere verzetsstrijdster, een toegewijde zorgverlener, een actieve vrijwilliger of een creatieve geest die onze lokale cultuur heeft verrijkt – elke vrouw heeft een uniek verhaal dat het waard is om in de schijnwerpers gezet te worden.
Wij nodigen iedereen uit om verhalen, anekdotes en herinneringen te delen. Misschien heb je zelf een verhaal gehoord over jouw (over)grootmoeder, of kende je iemand die bijzonder is geweest in jouw gemeenschap. Jouw bijdrage kan helpen om deze verhalen te verzamelen en te documenteren, zodat we samen de geschiedenis van de gemeente Borne kunnen verrijken en vieren.
Laten we de stemmen van deze markante vrouwen laten doorklinken in de huidige tijd! Stuur je verhalen, foto’s of informatie naar laura.reymer@kulturhusborne.nl en help ons om de kracht en impact van vrouwen in onze geschiedenis te belichten. Uit de ingezonden verhalen worden er 6 geselecteerd die onderdeel worden van de expositie.